Sobota, 11 lipca 2020r. Benedykta, Kariny, Olgi
szukaj w  pb.info.pl   katalog firm   targi    
 
 
AMBERMART 2002 - podsumowanie

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /archiwum/sub/showSingleArticleAdInfo.php on line 13
2003-04-24 12:34:13 Imprezy branżowe, WYDARZENIAAMBERMART 2002 - podsumowanie
Ocena: 0,00

W dniach 23 -25 sierpnia, w Centrum Targowym w Gdańsku odbyła się trzecia edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu AMBERMART. Impreza została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. W targach udział wzięło 65 firm (w roku 2001 - 58), producentów biżuterii z bursztynem, a odwiedziło je prawie 2000 gości z kraju i zagranicy. Głównym celem targów było stworzenie profesjonalnych warunków do rozmów handlowych oraz do złożenia zamówień na sezon zakupów świąteczno - noworocznych.

AMBERMART 2002 - podsumowanie
Ocena: 0,00

Wystawcy ocenili targi jako bardzo udane, Ambermart widzą jako imprezę uzupełniającą do wręcz obowiązkowego Amberifu. Dało się zauważyć, iż wielu z wystawców podniosło ceny gotowych wyrobów, czego głównym powodem jest coraz większy problem z zakupem surowca bursztynowego oraz nieustanne polepszanie jakości wytwarzanej biżuterii.

AMBERMART 2002 - podsumowanie
Ocena: 0,00

Dużym zainteresowaniem wśród publiczności cieszyło się wspólne przedsięwzięcie Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników oraz Międzynarodowych Targów Gdańskich, jakim było tworzenie Wielkiej Bursztynowej Bransolety - kontynuacja akcji zaczętej podczas Jarmarku Św. Dominika mająca wspomóc finansowo Muzeum Bursztynu. Każdy chętny z udostępnionych materiałów mógł zapełnić oczko w metalowej konstrukcji bransolety. Ukończona bransoleta wraz z listą autorów została umieszczona jako eksponat w Muzeum Bursztynu.

AMBERMART 2002 - podsumowanie
Ocena: 0,00

Komplet biżuterii wykonany przez panią Helenę Podżorską (firma Helena z Sopotu) uzyskał największą ilość głosów w konkursie dla publiczności na najładniejszą biżuterię prezentowaną na targach. Naszyjnik i bransoleta wykonane z drobnych niebiesko-biało-żużlowych bursztynowych kuleczek wywołały sensację wśród kupców i publiczności. Tak unikatowy bursztyn był starannie selekcjonowany przez 5 lat, aby posłużyć do stworzenia tego jednego kompletu.

AMBERMART 2002 - podsumowanie
Ocena: 0,00

W Galerii Projektantów 13 artystów prezentowało swoje dzieła. Zobaczyć można było między innymi bursztynowe lampy Edyty Smorawskiej i Marcina Tomaszewskiego, krzyże wotywne Anny i Krzysztofa Nowińskich, a także kompozycje bursztynowo - świetlne w obrazach Barbary Gronuś - Dutko. Pierwszego dnia odbyło się seminarium Rzeczoznawców Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników, którego tematem były możliwości wykorzystania analizy spektralnej odbitego promieniowania podczerwonego do identyfikacji bursztynu, jego falsyfikatów i innych żywic kopalnych, czyli kwestie dotyczące bezinwazyjnego badania sykcynitu oraz jego namiastek. (Więcej...)

AMBERMART 2002 - podsumowanie
Ocena: 0,00

Na targach, jak co roku, pojawiło się także Laboratorium Bursztynu, gdzie odwiedzający oraz wystawcy mogli poddać swoje wyroby ocenie rzeczoznawców. Odwiedzający zwykle oczekiwali potwierdzenia trafności zakupu, wystawcy zaś zgłaszali bryłki bursztynu odmiennie zachowujące się w procesie obróbki. "Sprawą która mnie osobiście zaciekawiła był naszyjnik składający się ze stopniowanych dużych kul bursztynowych wykonanych z bursztynu rekonstruowanego (prasowanego) - "łuskowany". Był to atrakcyjny naszyjnik. Do tej pory uważałam, że tzw. łuskowanie w bursztynie rekonstruowanym nie jest możliwe" - zauważyła pani Gabriela Gierłowska - sekretarz Komisji Kwalifikacyjnej Rzeczoznawców Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników, autorka prezentowanej po raz pierwszy na targach książeczki o zdrowotnych właściwościach bursztynu.
AMBERMART 2002 - podsumowanie
Ocena: 0,00

Rejon Gdańska zaopatruje w wyroby bursztynowe niemal 60 % światowego rynku. Tutaj też odbywa się cykl imprez organizowanych przez Międzynarodowe Targi Gdańskie promujących bursztyn na świecie. Już dziś zapraszamy na jubileuszową, dziesiątą edycję największych targów jubilerskich w Europie środkowo-wschodniej - Amberif, która będzie miała miejsce w dniach 6 - 9 marca 2003. Natomiast następny Ambermart odbędzie się w dniach 22 - 24 sierpnia 2003.

Michał Kosior
 
 

Wyślij e-mail rekomendujący nasz serwis
Adresat e-mail
 
 
AMBERMART 2002 - podsumowanie

W dniach 23 -25 sierpnia, w Centrum Targowym w Gdańsku odbyła się trzecia edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu AMBERMART. Impreza została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. W targach udział wzięło 65 firm (w poprzedniej edycji 58).


czytaj cały artykuł
 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

 
Waszym zdaniem
 
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu
 
NEWS
 
 

Copyright © 2000-2020 Polska Biżuteria. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strony internetowe L77