Czwartek, 4 czerwca 2020r. Christy, Helgi, Karola
szukaj w  pb.info.pl   katalog firm   targi    
 
 
Bursztynowe granie Balt-u

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /archiwum/sub/showSingleArticleAdInfo.php on line 13
2006-08-26 13:19:48 WYDARZENIA, Sztuka, Sylwetki


Niebywałą atrakcją 7. Międzynarodowych Targów Ambermart jest promocja, unikatowych w skali światowej, bursztynowych gitar. Prezentuje i oferuje je gdańska firma bursztynnicza BALT. Gitary wykonane zostały z zachowaniem wszelkich zasad sztuki lutniczej w pracowni Walentego Rybaka. Każdy, ze stworzonych już pięciu instrumentów, nadaje się do grania. Wyposażono je w najnowocześniejsze systemy, a same gitary wzorowane są na modelu Gibson Les Paul Black Beauty z 1957 r., Fenderach oraz innych klasykach. Nie są, zatem ozdobą, a w pełni użytkowym sprzętem muzycznym, wysokiej klasy, który ozdobiony został bursztynem, a niektóre jego elementy również pozłocono. Tego jeszcze nie grali.


Bursztynowe granie Balt-u
Bursztynowe gitary firmy BALT
fot. materiały prasowe firmy
Ocena: 0,00Choć dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach to do waloru muzycznego gitar, należy dodać wartość wykorzystanego do ich budowy bursztynu i artystyczną wizję twórcy. - Na przygotowanie każdego instrumentu zużyto od 10 do 15 kg bursztynu. Po obróbce zostało go ok. 2,5 kg. Praca nad jedną gitarą trwała blisko rok. Są niepowtarzalne, jedyne w swojej klasie i można na nich grać - podkreśla Leszek Duliński, współwłaściciel BALT'u.
Wprowadzając gitary do oferty, firma BALT wzbogaciła segment wyrobów sztuki użytkowej. Bursztyn ma szansę kojarzyć się nie tylko z pięknymi ozdobami, czy przedmiotami, ale może poszerzyć grono miłośników o muzyków i ich słuchaczy.

Gitary to nie jedyna nowość firmy. Do katalogów firmowych została wprowadzona kolekcja secesyjna. - Secesja, stała się inspiracją dla grona naszych projektantów. Bursztyn doskonale nadaje się do dużych form, inspirowanych tym okresem - zapewnia Adam Duliński, współwłaściciel firmy. Firma eksperymentuje także z innymi niż bursztyn kamieniami. Jak oceniają odbiorcy, to strzał w dziesiątkę. - Klienci poszukują różnorodności. Sam bursztyn już nie wystarcza by zapewnić rozwój firmie - uważają zgodnie bracia Dulińscy. Możliwości BALT'u wzrosły od czasu zakupu i uruchomienia nowoczesnej linii odlewniczej firmy YASUI. Tym samym firma może zaoferować szerszą gamę produktów, ich różnorodność, krótkie terminy realizacji i co najważniejsze coraz wyższą jakość, o którą zabiegają klienci.

Odpowiadanie na zapotrzebowanie rynku i umiejętność promowania firmy i jej wyrobów to domena BALT'u. Bo dziś nie wystarczy mieć dobry towar. Trzeba jeszcze na niego zwrócić uwagę kupców. Składając zamówienie w firmie, podczas Ambermartu, będzie można miło spędzić czas i obcować z prawdziwą sztuką użytkową. Piękne brzmienie instrumentów usłyszą wszyscy wystawcy i goście targów, w czasie otwarcia imprezy oraz podczas jej trwania na stoisku firmy. Po prostu bursztynowe granie BALT-u...

Więcej:
www.balt.com.pl

Piotr Kowalczuk
 
 

Wyślij e-mail rekomendujący nasz serwis
Adresat e-mail
 
 
Bursztynowe granie Balt-u
Niebywałą atrakcją 7. Międzynarodowych Targów Ambermart jest promocja, unikatowych w skali światowej, bursztynowych gitar. Prezentuje i oferuje je gdańska firma bursztynnicza BALT.
czytaj cały artykuł
 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

 
Waszym zdaniem
 
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu
 
NEWS
 
 

Copyright © 2000-2020 Polska Biżuteria. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strony internetowe L77