Wtorek, 7 lutego 2012r. Ryszarda, Teodora, Wilhelminy
szukaj w  pb.info.pl   firmy   wydarzenia    
 
 
Szkoła na Bursztynowym Szlaku
Magdalena Brozio 2009-10-28 15:14:45 Konkursy


Zakończyła się I edycja konkursu „Szkoła na Bursztynowym Szlaku”. 27 października na konferencji w Siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyło się podsumowanie konkursu, a w Muzeum Bursztynu uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.


Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o bursztynie –  jego walorach, znaczeniu dla rozwoju kultury, sztuki, nauki oraz jego nierozerwalnych związkach z  historią Gdańska. Uczniowie organizowali wizyty w muzeum, udział w seminariach. W ramach zdobywania i popularyzowania wiedzy o bursztynie uczestniczyli w bieżących wydarzeniach kulturalnych poświęconych bursztynowi. Relacje z podjętych działań przedstawiły w sprawozdaniach. Sprawozdania zawierały liczne załączniki – prezentacje na płytach CD, plakaty, fotografie, utwory literackie, scenariusze lekcji. Wszystkie prace i sprawozdania można było obejrzeć podczas konferencji.



Ocena: 3,50



Ocena: 2,67




Spośród 24 zgłoszonych szkół aż cztery zdobyły tytuł Szkoły na Bursztynowym Szlaku: Zespół Szkół w Tujsku (Grand Prix) oraz SP nr 12 w Gdańsku, Publiczne Gimnazjum im. Jana Heweliusza w Żukowie, III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Kaliszu. Kapituła konkursu przyznała też siedem wyróżnień. Dwa specjalne wyróżnienia za konkretne przedsięwzięcia otrzymały: XV LO w Gdańsku za kolekcję „amber fashion street” i Publiczne Gimnazjum im. Jana Heweliusza w Żukowie za skecz „Amanda”.

Organizatorem konkursu jest X LO w Gdańsku, a koordynatorem międzynarodowe Stowaryszenie Bursztynników. 19 października Kapituła konkursu przyznała X LO tytuł Szkoły na Bursztynowym Szlaku za działalność koła wiedzy o bursztynie „Bursztynek”.



Magdalena Brozio

Fot: Monika Zdroik  

 
 

Wyślij e-mail rekomendujący nasz serwis
Adresat e-mail
 
 
Szkoła na Bursztynowym Szlaku

Zakończyła się I edycja konkursu „Szkoła na Bursztynowym Szlaku”. 27 października na konferencji w Siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyło się podsumowanie konkursu, a w Muzeum Bursztynu uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.


czytaj cały artykuł
 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

 
Waszym zdaniem
 
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu
 
NEWSLETTER
 
Zapisz się do newslettera


 
NEWS
 
 
LINKI ZEWNĘTRZNE
 
 
Kontakt  |  Redakcja  |  Reklama  |  Regulamin

Copyright © 2000-2012 Polska Biżuteria. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strony internetowe L77