Opublikowane przez:Krzysztof Antonowicz (KrzysztofAntonowicz)

Data: 07/10/2013 12:53:00
Kategoria: Akcesoria i Dodatki | Tablica: Inne | Źródło: jewellermagazine.com
Interesujące metody promocji biżuterii z Antypodów
Dwie firmy z branży biżuteryjnej i dodatków zostały oskarżone o zmuszanie swoich pracowników do zakupu nadmiernych ilości biżuterii, które mieliby oni następnie nosić podczas wykonywania pracy. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Fair Work Australia ( mniej lub więcej odpowiednik naszego PIP)
Pracownicy sieci sklepów Diva oraz Lovisa – zgodnie z ich twierdzeniami - mieli być zmuszani do wydawania znacznej części swoich zarobków na zakup modnej biżuterii oferowanej aktualnie przez sklep, w którym byli zatrudnieni. Anonimowa pracownica sieci Diva wyjaśniła, że byli zmuszani do noszenia co najmniej 5 sztuk biżuterii, jednak z wykluczeniem tej, będącej w ofercie w cenach obniżonych lub w wyprzedaży.
Globalny CEO Michelle Kluz sieci DIVA zaprzeczyła twierdzeniom, jakoby pracownicy byli zmuszani do noszenia 5 sztuk biżuterii w pracy.
Z kolei pracownica sieci Lovisa, której, tak samo jak i sieci Diva spółką matką jest BB Retail Capital, powiedziała news.com.au, że uzyskałaby zwrot za zakup całej biżuterii, którą kupiła podczas pracy dla sprzedawcy detalicznego, tylko po złożeniu skargi do prezesa spółki. Obliczono, że wydała 64 procent swoich zarobków na biżuterię, uwzględniając 50 % rabat dla personelu.
- Diva posiada ponad 570 sklepów w 20 krajach, w Australii, Nowej Zelandii, Europie, Azji i Afryce Południowej.
- Lovisa posiada ponad 180 sklepów w Australii, Nowej Zelandii, RPA, Malezji i Singapurze.
Próby podejmowane przez Jeweller( www.jewellermagazine.com ), skontaktowania się z obiema sieciami biżuterii w celu uzyskania komentarza, pozostały bez odpowiedzi. Sprawa jest nadal wyjaśniana przez Rzecznika Fair Work Australia.
amberif
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.