Opublikowane przez:Beata Kołodziejska (BeataPB) - Polska Biżuteria

Data: 12/02/2016 15:05:42
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia | Źródło: mhmg.pl
BURSZTYN I DESIGN, po wernisażu

Muzeum Bursztynu w Gdańsku zakupiło od 16 artystów 35 prac. Eksponaty pozyskano dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nowe nabytki to nie tylko nowoczesna biżuteria wpisująca się w trendy nowoczesnego wzornictwa, ale także przedmioty użytkowe o wysokim walorze estetycznym. Bursztynowe precjoza pochodzą przeważnie z Polski, ale zobaczymy także projekty z Zachodniej Europy np. Hiszpanii i Portugalii.

Wśród artystów: Jarosław Westermark, Jacek Baron, Jacek Byczewski, Marek Mikicki, JolantA i Andrzej Kupniewscy, Andrzej Adamski, Andrzej Szadkowski, Jarosław Kolc, Olga Podfilipska-Krysińska, Alina Filimoniuk –Pilecka, Sara Gackowska, Marta Flisykowska oraz Adrianna Lisowska oraz Wilhelm Tasso Mattar (Niemcy/Hiszpania-Majorka), Manuel Vilhena (Portugalia), Ramon Puig Cuyàs (Hiszpania).

Wernisaż wystawy "Bursztyn i Design" odbył się 1. grudnia ale wystawa otwarta będzie do 7. maja 2017 roku.

Zapraszamy!
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.