Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 02/26/2017 11:08:21
Kategoria: Technika i Technologia | Tablica: Technologia | Źródło: boredpanda.com
Zobacz jak działa pierwszy na świecie zegarek dla niedowidzących
Na świecie żyje ponad 285 milionów niedowidzących osób. Teraz okazuje się, że jakość ich życia może w pewnym stopniu znacznie się poprawić. Start-up z Korei Południowej wyprodukował pierwszy na świecie "zegarek Brailla". Zegarek wyświetla informacje za pomocą aktywnych komór Brailla.

Zegarek zaskakuje szeroką gamą możliwości. Użytkownik takiego urządzenia może wybrać sobie tempo w jakim komory mają być uaktualniane. Zegarek posiada opcję komunikowania się ze smartfonami za pomocą Bluetooth. Takie rozwiązanie umożliwia otrzymywanie wiadomości, korzystanie z aplikacji czy serwisów. Zegarek jest swego rodzaju translatorem języka z ekranu telefonu/tableta/komputera na język Brailla na zegarku. Opcja Open API, umożliwia dodatkowo kompatybilność zegarka z nowymi aplikacjami, które można zaprogramować.

Zegarki firmy Dot były rozwijane przez ostatnie 3 lata, żeby w końcu trafić do pierwszych 140 000 mecenasów wynalazku.
Jednem z nich jest Stevie Wonder: "Musimy sprawić, że każda jedna rzecz będzie dostępna dla każdej jednej osoby z niepełnosprawnością" - Stevie Wonder, 2016 GRAMMY Awards

Więcej informacji i zdjęć zegarka dla niedowidzących znajdziesz >>>TUTAJ<<<

Lubi to

jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.