Opublikowane przez:Beata Kołodziejska (BeataPB) - Polska Biżuteria

Data: 09/05/2017 11:42:44
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia | Źródło: galeriaotwarta.pl
DZIEWIĄTKA

Grupa twórcza DZIEWIĄTKA po raz drugi zaprasza na wernisaż swojej wystawy w Galerii Otwartej w Sandomierzu, 9.09.2017 o godzinie 17.00.

„Grupa Dziewiątka” zawiązana w 2013 roku na łódzkiej ASP po raz trzeci prezentuje artystyczną wypowiedź, rozpisaną na osiem głosów. Tym razem analizom został poddany temat „Transformacje”. Różnorodność charakterologiczna, wielopłaszczyznowość interpretacji, mnogość doświadczeń i natężeń emocjonalnych doprowadziły do powstania 14 prac będących opowieściami o przeobrażeniach.

Ewa Chmielewska-Manaj naszyjnikiem „W strzał” przekonuje nas, że nie istnieją złe zmiany, każda niesie bogactwo doświadczeń, a jedynie ideał nie podlega transformacji.

„5-ty wymiar” kolekcji brosz Beaty Ciesielskiej odzwierciedla zmienność, ewolucję i nieustanny ruch, który jak „perpetuum mobile” bezwzględnie nakazuje nam podążać do celu.

Marta Gronowska wisiorem „AC/DC” opowiada o przemianach energetycznych, które stając się sumą zmiennych kształtują nasze ziemskie życie.

„Metamorficzne życie Si” to wisior będący wynikiem analiz Elżbiety Kurkiewicz na temat procesów transformacji zachodzących w przyrodzie, niezależnych od woli człowieka, które tak usilnie próbujemy zrozumieć.

Waleria Ługowska prezentuje kolekcje pierścieni: „ Spotkajmy się na przystanku zwanym życiem”, „Nie wiesz, jak boli rozstanie”, „Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa” opowiadających o zaskakująco trudnych i zmiennych relacjach międzyludzkich, będących przyczyną wszelkich decyzji.

Naszyjnik „Moonlight” Małgorzaty Podleśnej-Zdunek odnosi się do intensywnych, ambiwalentnych emocji towarzyszących samemu procesowi przemiany.

„Od kwadratu do koła” to komplet zawieszek autorstwa Aleksandry Rybak, będących przedstawieniem tematu przeistoczenia harmonijnego koła (jego struktury, faktury, barwy, energii) w symboliczny kwadrat, które dzieje się przy wykorzystaniu nierozpoznawalnej dla nas formy pośredniej.

Naszyjnik „F64.0” Katarzyny Zięby porusza problem transseksualizmu, życia w kokonach, z których jedynie nieliczne istoty będą mogły rozwinąć skrzydła.

Serdecznie zapraszamy do Sandomierza!


Lubi to

jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.