Rzeczoznawcy Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich
Gdy słyszymy słowo "rzeczoznawca" w większości, pierwsze co nasuwa nam się na myśl jest to ktoś, kto zna się na rzeczy w danej dziedzinie. To prawda, ale nie zawsze. Rzeczoznawca to specjalista, ekspert, który pełni funkcję doradczą, wykonuje opinie lub orzeczenia w sprawach spornych. Rzeczoznawcy zrzeszeni przez Stowarzyszenie Rzeczcoznawców Jubilerskich to eksperci w 11 dziedzinach branży jubilerskiej. Są to eksperci w następujących specjalnościach:
1. ekspert diamentów
2. ekspert kamieni kolorowych 
3. ekspert pereł i substancji organicznych 
4. ekspert surowych diamentów 
5. ekspert monet 
6. ekspert wyrobów jubilerskich
7. szlifierz diamentów 
8. szlifierz kamieni kolorowych 
9. ekspert bursztynu 
10. mistrz złotnictwa 
11. mistrz zegarmistrzostwa
Przyznanie tytułu Rzeczoznawcy SRJ jest regulowane przez wiele ważnych kwestii. Rzeczoznawca musi posiadać wysoki poziom wiedzy w określonej specjalności, a w specjalnościach ekspert diamentów i ekspert kamieni kolorowych posiadać dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, wydany przez uznany w Europie lub świecie ośrodek kształcenia gemmologicznego. Ponadto spełnienie wysokich wymagań stawianych przez SRJ musi być potwierdzone odpowiednimi dokumentami.
Dzięki temu, Stowarzyszenie zrzesza obecnie 111 specjalistów w jedenastu dziedzinach branży jubilerskiej. Stowarzyszenie Rzczoznawców Jubilerskich bardzo mocno podksreśla aspekt etyczny wykonywania zawodu rzeczoznawcy. Wybierając Rzeczoznawców SRJ masz pewność, że wyceny, opinie i orzeczenia są wykonywane starannie i bezstronnie oraz podparte są obowiązującymi prawami.
Lista Rzeczoznawców SRJ jest dostępna na stronie www.srj.org.pl

Lubi to

jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.