Opublikowane przez:Ewa Orzechowska (EwaO)

Data: 09/11/2013 13:32:32
Kategoria: Biżuteria | Tablica: Inspiracje | Źródło: jewellerymonthly.com
Jaką nosić biżuterię - w biznesie i na co dzień

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że istnieje duża rozbieżność pomiędzy dopuszczalnym strojem w profesjonalnym otoczeniu a tym co można nosić w przyjaznej, swobodnej atmosferze.

W dzisiejszym nowoczesnym świecie, nacisk na ubieranie się odpowiednio do okazji - czy to na rozmowę kwalifikacyjną czy do pracy, którą już posiadamy - jest bardzo duży. Jednak często pewien mały szczegół, jest przez nas zwyczajnie pomijany i zaniedbywany- biżuteria.

Biżuteria może powiedzieć wiele o osobie, która ją nosi. Zatem wiedza o tym, co nasza biżuteria mówi o nas jest niezbędna!

Fakt, że osoba przeprowadzająca z nami rozmowę kwalifikacyjną, podejmie decyzję o zatrudnieniu nas na podstawie naszych kolczyków czy zegarka, może wydawać się płytki i nie do zrozumienia. Jednak prawdą jest, że większość procesu rekrutacyjnego odbywa się podświadomie, a więc zapewnienie sobie odpowiedniego pierwszego wrażenia jest tutaj najważniejsze. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz w pracy jesteśmy postrzegani jako całość - nasza wiedza i charakter często nie wystarczą.

Jaką biżuterię zatem nosić? Właściewie większość z nas o tym wie, aczkolwiek często zapomina jak ważne jest to, aby przestrzegać pewnych zasad.


Otoczenie biznesowe

W otoczeniu biznesowym, mniej zazwyczaj oznacza więcej. Duże, wiszące kolczyki czy spory naszyjnik, mogą łapać światło tak, jak lubimy, ale jednocześnie będą rozpraszały naszych rozmówców. Jeśli masz wysoką, decyzyjną pozycje w firmie, dobranie odpowiedniej, pasującej biżuterii sprawi, że Twoi pracownicy podświadomie będą darzyli Ciebie większym szacunkiem, dostrzegając Twoją elegancję i Twój styl. Proste i szykowne wzory są tutaj wskazane.

Tak naprawdę nie chcemy, żeby ktoś zauważył naszą biżuterię dlatego, że jest krzykliwa, ostentacyjna i ekstrawagancka, ale dlatego, że jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju, prawda? Chociaż biżuteria jest "tylko" dodatkiem, to właśnie dzięki niej wykańczamy nasz 'look" i nadajemy mu odpowiedniego tonu. Zatem biżuterię krzykliwą zostawmy sobie na wieczory i kolacje przy świecach.

Jeśli mamy trudności z podjęciem decyzji, czy dany element biżuterii jest odpowiedni czy nie, najpierw ponośmy go na co dzień, w swobodnej atmosferze i zobaczmy, co powiedzą inni. Jeśli nadal nie jesteśmy pewne, lepiej odpuścić i ubrać coś, co nie będzie zabierało nam pewności siebie.

Mężczyźni, nosząc odpowiedni zegarek w otoczeniu biznesowym mogą potencjalnie poprawić swój wizerunek, nosząc kolczyk, raczej nie. U kobiet także wskazany jest zegarek, jak i odpowiednie kolczyki. Jeśli chcemy ubrać naszyjnik lub bransoletkę, zostańmy przy jednej sztuce - kilka kolczyków w uchu lub 5 bransoletek wcale nie wygląda dobrze w profesjonalnym otoczeniu.


Na co dzień


W swobodnej atmosferze, zasady dotyczące noszenia biżuterii są znacznie bardziej luźne, ale rodzaj noszonych przez nas błyskotek będzie nadal wysyłał innym wiadomość. Nie krępujmy się wyrażać siebie w wyborze stylu, ale pamiętajmy, że inni stale, podświadomie nas oceniają.

Na przykład, na imprezie z wpływowym współpracownikiem lub gdy idziemy na randkę,  pokazanie swojego stylu jest mile widziane. Pomoże to nam "opowiedzieć" naszym towarzyszom kim jesteśmy.

Jeśli zależy nam na tym, aby wypaść dobrze, pamiętajmy o zasadach. Jeśli jednak jesteśmy z przyjaciółmi lub opinie osób z którymi będziemy przebywać nie mają dla nas żadnego znaczenia, nośmy to co chcemy! Biżuteria stworzona jest po to, aby błyszczeć i przyciągać uwagę, więc nie bójmy się iść na całość!

Lubi to

Jubinale.com
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.