Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 09/26/2018 12:58:45
Kategoria: Sylwetki - Artyści, Projektanci | Tablica: Artyści, Projektanci | Źródło: nowolipki.edu.pl
Wystawa biżuterii Marcina Bogusława „estetechnique"
Przyjdź na wystawę biżuterii Marcina Bogusława „estetechnique". Wernisaż odbędzie się 21 września o godz. 17:00. Wystawa potrwa do 2 listopada.

„Projektowanie biżuterii to bardzo techniczna sprawa. Funkcja biżuterii jest przede wszystkim estetyczna. Moja biżuteria będzie zatem estetechniczna.” Marcin Bogusław

Marcin Bogusław zajmuje się złotnictwem od 2005 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii (2008), współzałożyciel grupy artystycznej Au+, w której działa od 2011 roku. Mieszka i pracuje w Warszawie. Od zawsze interesowały go małe formy i miniatury. Swoje projekty realizuje w metalach szlachetnych (srebro, złoto). Czasami sięga po bursztyn. Inspiruje go miasto: maszyny, elementy budynków, części, które spajają miasto w całość. Wykorzystuje w pracach własne rozwiązania techniczne, dba o nowoczesną formę wzorów. Jego prace prezentowane były na licznych wystawach w kraju i zagranicą, laureat nagród i wyróżnień. Od 2011 jest nauczycielem w pracowni jubilerstwa w Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki".
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.