Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 05/17/2019 19:27:36
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia
Legnicki Festiwal SREBRO kończy 40 lat
Drodzy Artyści, Przyjaciele,  
Legnicki Festiwal SREBRO kończy 40 lat. Przez te cztery dekady współtworzona przez Was impreza zmieniła się w wielkie, międzynarodowe przedsięwzięcie, platformę dyskusji o sztuce złotniczej, miejsce prezentacji, promocji, dokumentacji najnowszych jej dokonań.  

Okrągła rocznica to czas na podsumowania i świętowanie, ale także moment, w którym należy spojrzeć w przyszłość. Współczesność przynosi nam nowe wyzwania i liczymy, że podejmiemy je wspólnie – Wy jako twórcy i nasi nieodzowni partnerzy, Galeria jako organizator Festiwalu.  

Dlatego zapraszamy Was do otwartej dyskusji na temat przyszłości Festiwalu, naszej wspólnej przyszłości. Zależy nam, aby Wasz głos i pomysły pomogły (nie odżegnując się od 40-letniej tradycji) w ukierunkowaniu imprezy i nadaniu jej kształtu w kolejnych dekadach. Wierzymy, że wspólny cel pomoże nam wypracować formułę działalności, która sprawdzi się w następnych latach i praktycznie przyczyni się do obopólnego sukcesu.   

Zależy nam, byście aktywnie wzięli udział w dyskusji, dzieląc się z nami swoimi pomysłami i uwagami oraz ustosunkowując się do naszych propozycji, jak m.in. powołania Rady Programowej Festiwalu, ogłaszania konkursów kuratorskich na wystawy festiwalowe, czy cyklu autorskich wystaw przygotowywanych wraz z ich aranżacjami przez uczelnie, stowarzyszenia i grupy artystyczne, ale chętnie odniesiemy się do takich kwestii jak: termin Festiwalu, jego formuła i nowe horyzonty, podział zadań, czy finansowanie.  

Legnicki Festiwal SREBRO  –  otwarta dyskusja o wspólnej przyszłości odbędzie się 17 maja 2019 r. o godz. 19.00 w Cafe Modjeska w Legnicy. Liczymy na Waszą obecność i głos w dyskusji. Wierzymy, że nasze spotkanie i wspólne rozmowy zaowocują wypracowaniem nowej, ciekawej i efektywnej formuły Festiwalu. Wiemy, że nasza rozmowa będzie początkiem, nie mniej jednak jesteśmy otwarci na konkretne propozycje czy pomysły. A tym, którzy ubolewają, że nie mogą być z nami, bo chcieliby się włączyć w dyskusję, polecamy drogę mailową. My skorzystamy z niej w kolejnym etapie wspólnych ustaleń. Do zobaczenia wkrótce.  

Z serdecznymi pozdrowieniami  
Organizatorzy LFS
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.