Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 05/20/2019 12:03:26
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia
1 nagroda w 28. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej SREBRO
Zakończył się srebrny weekend jubileuszowej, 40-stej edycji Legnickiego Festiwalu SREBRO. Podczas tych dwu dni (17-18 maja) do Legnicy zawitali artyści z całego świata i Polski, który wzięli udział w otwarciach 15 wystaw, seminarium teoretycznym i licznych akcjach towarzyszących Festiwalowi. Jak zawsze głównym wydarzeniem było rozdanie nagród w 28. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej SREBRO, które stanowiło finał sobotniego wieczoru. Nazwiska laureatów do końca utrzymywane były w tajemnicy, poznaliśmy je dopiero podczas wernisażu w sobotę 18 maja. 

1 nagroda GRAND PRIX Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego + 1 kg srebra ufundowany przez KGHM Polska Miedź S.A. otrzymał Paweł Kaczyński.

Na zdjęciu powyżej widnieje zwycięska biżuteria autorstwa Pawła Kaczyńskiego: „Srebrna poduszka”, bransoleta, srebro, gęsie pierze, srebro spawane


A oto jej opis: 

„Wizualnie ciężka forma. Na pierwszy rzut oka nie wygląda spektakularnie. Ale biorąc ją do ręki zostajesz zaskoczony, bo przedmiot jest niezwykle lekki. Doskonałość rzemiosła i kontrola nad materiałem to bardzo ważny aspekt tej pracy. Praca w kształcie sześcianu została wykonana z bardzo cienkiego srebrnego arkusza i wypełniona piórami, co zapewnia zarówno lekkość fizyczną, jak i pewną stabilność. Tak więc praca skupia się nie tylko na aspektach formalnych, ale także budzi ciekawość i chęć doświadczenia dotykowego”.
Jubinale.com
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.