Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 03/24/2020 17:24:15
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia | Źródło: silver.legnica.eu
Legnicki Festiwal Srebro odwołany!
Z przykrością informujemy, że ze względu na rozwój sytuacji związanej z pandemią, a także zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo Uczestników Legnickiego Festiwalu SREBRO oraz mieszkańców naszego miasta, tegoroczna edycja imprezy została odwołana.  

Trudna i ekstremalna sytuacja jakiej znaleźliśmy się wszyscy, uniemożliwiła dostarczenie na czas przesyłek z wielu państw oraz przeprowadzenie obrad jury 29. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej Wciąż człowiek? / Still human? Dynamiczny rozwój wydarzeń uczynił nieprawdopodobnym także nasze wspólne spotkanie w Legnicy podczas kulminacyjnego weekendu Festiwalu w dniach 8-9 maja 2020. Program Festiwalu zostanie zrealizowany w roku 2021.  

Liczymy na zrozumienie tej niezwykle trudnej decyzji, szczególnie w obliczu tak zaawansowanych przygotowań do imprezy. Jednak Festiwal SREBRO to nie tylko wystawy, ale – przede wszystkim – Wy, Ludzie, którzy go współtworzą. Bez Was tutaj nie wyobrażamy sobie „srebrnej Legnicy”. Dlatego, ufając, że za rok spotkamy się w komplecie, już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję Legnickiego Festiwalu SREBRO 2021.  

W związku z tym przełożeniu ulega także 29. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej Wciąż człowiek? / Still human? Zostanie on rozstrzygnięty w standardowych terminach, z rocznym opóźnieniem. Szczegółowe informacje przekażemy niebawem. Już dziś zainteresowanych Uczestników Konkursu informujemy, że ze względu na globalne utrudnienia w zakresie usług pocztowych i kurierskich, przedłużamy termin zgłoszeń prac do Konkursu do dnia 31 maja 2020.     

Do zobaczenia za rok!  

P.S. Czy wciąż będziemy (tymi samymi) ludźmi?

Przeczytaj więcej na ten temat TUTAJ
Jubinale.com
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.