Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 05/16/2020 12:55:58
Kategoria: Biżuteria | Tablica: Ciekawostki | Źródło: vogue.co.uk
Gemflix
Gemflix to klub, który został założony w Nowym Jorku w 2017 r., aby zapewnić kulisy spojrzenia na przemysł jubilerski poprzez kameralne wycieczki po studiach projektantów, domach aukcyjnych, muzeach i wiodących markach, w tym Cartier i Bulgari, miał właśnie wprowadzić swój najnowszy skład wydarzeń na żywo na wiosnę, kiedy wywołano blokadę.   

Pomyśleliśmy, dlaczego nie dostosować tego, co lubimy robić dla platformy internetowej?” mówi Heidi Kreamer-Garnett, który był współzałożycielem klubu z przyjacielem Lin Jamison. „Chodzi o to, aby nadal dawać miłośnikom biżuterii poczucie wspólnoty i rozjaśniać dzień każdego”.  

Kreamer-Garnett i Jamison, którzy wcześniej pracowali odpowiednio w marketingu i finansach, spotkali się podczas studiów dyplomowych w GIA (Gemological Institute of America) na Manhattanie. Spojrzeli na okazję, by przedstawić świat biżuterii pod wieloma postaciami innym entuzjastom. Od tego czasu liczba członków klubu zaproszonego wzrosła do ponad 500, w tym profesjonalistów jubilerskich, a także tych, którzy po prostu uwielbiają ten temat. Ma oddziały w Nowym Jorku i Londynie, ale przyciąga członków z całego świata.  

Od momentu rozpoczęcia blokady Gem X zaprasza ekspertów ds. biżuterii do udziału i dzielenia się swoją bogatą wiedzą w dwutygodniowych audycjach dostępnych dla wszystkich, bez względu na to, czy są członkami czy nie. Loren Teetelli z Loren Nicole zaprezentowała się prosto z swojego warsztatu w południowej Kalifornii, pokazując, w jaki sposób wykorzystuje starożytne greckie techniki złotnicze, takie jak granulowanie, aby tworzyć swoje współczesne projekty. Amanda Triossi, historyk biżuterii i były licytator Sotheby, zagłębiła się w klejnoty we włoskich obrazach renesansowych. Jean Noel-Soni, wielokrotnie nagradzany w dziedzinie kamieni szlachetnych z siedzibą w San Francisco, podzielił się swoją wiedzą specjalistyczną w zakresie precyzyjnego cięcia.  

Dostęp do prezentacji na żywo jest bezpłatny. Członkowie klubu posiadają również możliwość dostępu do archiwum już zarejestrowanych wydarzeń Zoom, a planowanych jest wiele nowych prezentacji. W najbliższych tygodniach pięciu jubilerów z własnymi odrębnymi stylami twórczymi, w tym rzymska Bulgari, londyńska Cora Sheibani i monachijska Hemmerle, omówią swoją pracę i to, co ich inspiruje.

Platformę Gemflix znajdziesz TUTAJ bądź na Instagramie: @gemxclub

Źródło: www.vogue.co.uk
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.