Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 06/03/2020 14:21:08
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia | Źródło: 9news.com.au
Dom aukcyjny w Sydney otwiera się ponownie z licytacją Wakil Emerald
Wśród kalejdoskopu firm, które musiały się zamknąć, gdy koronawirus przedostał się do naszego życia, byli również licytujący dzieła sztuki i przedmioty.
Jednak, gdy krzywa się spłaszczyła, a dzięki licytacjom online domy aukcyjne zaczynają znowu używać młotek - dziś wieczorem pod jednym młotkiem znajduje się jeden z największych kamieni szlachetnych w Australii.

Znany jako Wakil Emerald, to ponad 20 karatów w kształcie gruszki z obramowaniem diamentowym, nazwany na cześć pierwotnego właściciela, pary dewelopera nieruchomości z Sydney, Isaaca i Susan Wakil.

Wakils gromadzili fortunę najpierw w handlu szmatami, a następnie kupując zniszczone nieruchomości w śródmieściu, takie jak Hotel Terminus w Pyrmont, sprzedając je w celu przebudowy.

Dzisiaj Wakil Emerald jest kluczem do kolekcji zabytkowej biżuterii wystawionej na aukcję, w tym platynowej i diamentowej ozdoby do włosów wykonanej przez Cartiera w 1920 r. i do dziś noszonej.

Źródło: TUTAJ
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.