Opublikowane przez:Gabriela Chmielarz (Gabriela_Ch)

Data: 03/19/2014 21:22:51
Kategoria: Szkoły i Stowarzyszenia | Tablica: Wydarzenia
Wystawa dla miłośników biżuterii i rysunku
W La Basílica Galería Temporary Exhibitions w Barcelonie trwa właśnie godna polecenia wystawa. Contemporary Jewel Illustrated dotyczy zarówno współczesnej biżuterii, jak i żurnalowego rysunku. Ekspozycja ukazuje dialog pomiędzy dwoma bliskimi sobie procesami twórczymi.

Zaprezentowana biżuteria stała się inspiracją, a także pretekstem do dalszego działania twórczego. Biżuteria została uwieczniona przez Berto Martíneza - ilustratora z Barcelony. Każdy rysunek przedstawia portret modelki, dzięki czemu osadza biżuterię w kontekście ciała. Pracę artystów, choć reprezentują odmienne wrażliwości i style, dzięki ilustracjom zyskują wspólny mianownik.

Wśród wybranych przez galerię twórców biżuterii współczesnej znajdziemy takie nazwiska jak: Akis Goumas i Georgia Gremouti (Grecja), Eun Mi Kwon (Korea), Florence Croisier (Francja), Gabrielle Desmarais (Kanada), Isabelle Busnel (Wielka Brytania).

Prace po raz pierwszy były prezentowane podczas festiwalu JOYA Barcelona w październiku 2013 roku. 
Zachęcam do osobistych odwiedzin wystawy, jak również zapoznania się z innymi wydarzeniami należącymi do zeszłorocznego festiwalu JOYA Barcelona. Wystawę można zwiedzić od 6.03.-1.04.2014 roku.
Więcej prac wybranych artystów:
http://www.klimt02.net/exhibitions/index.php?item_id=37179

Polecam również wstąpienie do zachwycającej galerii La Basílica Galería nieopodal. Właściciel galerii - Piotr Rybaczek, to osoba obdarzona wielką charyzmą, która stale zaskakuje swoimi pomysłami.

Dla zainteresowanych strona:
http://www.labasilicagaleria.com/
Oraz zawsze świeże informacje na profilu:
https://www.facebook.com/labasilica.galeria?fref=ts

Lubi to

jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.